اطلاعات تماس
شبکه های اجتماعی0
دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته تحت شبکه

یکی از خدمات متنوع شرکت آی‌تی نوین در زمینه فناوری اطلاعات ، احداث دوربین های مداربسته تحت شبکه میباشد . اگر قصد راه اندازی شبکه ای از دوربین های مداربسته برای کارگاه یا محل فعالیت خود دارید ، این مقاله میتواند شما را تا حد بسیار زیادی در این امر راهنمایی کند.

دوربین تحت شبکه

در گذشته تنها دوربین های مداربسته آنالوگ برای سیستم های حفاظتی استفاده میشد اما امروزه با تنوعی که دوربین های مداربسته تحت شبکه در رمزگذاری ها  ، کیفیت های تصویر و چندین مورد دیگر ارائه میکنند توانسته جای دوربی های آنالوگ را در بازار بگیرد . در حال حاضر دوربین های مداربسته تحت شبکه از 0.3 تا 29 مگاپیکسل در بازار تجهیزات حفاظتی دنیا موجود هستند.

این دوربین ها در سال 1996 برای اولین بار توسط شرکت axis  به بازار راه یافت. همه شرکت های سازنده دوربین مداربسته تحت شبکه از پروتکل های اختصاصی خود استفاده می کنند . به همین دلیل تنها در صرتی امکان  استفاده همزمان از این دوربین ها موجود است که  تکنولوژی Onvif برای دوربین ها فراهم شده باشد.

به نوعی این دوربین ها را می توان به دو دسته از لحاظ ثبت و ذخیره تصاویر تقسیم بندی کرد .دسته اول دوربی هایی هستند که برای ذخیره ی تصاویر به طور قطع به یک سیستم مرکزی (nvr) لازم دارند اما برخی از این دوربین ها دارای رم بوده و می توانند تصاویر را در رم خود بدون نیاز به nvr  ذخیره نمایند.

در ابتدای امر که این دوربین ها به بازار آمده بودند از آنجایی که پهنای باند اینترنت در سراسر جهان پایین بود اختلاف زمانی بسیار زیادی برای تصویر ها مشاهده می شد اما با مرور زمان و افزایش سرعت اینترنت در سرتاسر جهان این مشکل تا حدودی از بین رفت.

مزایای دوربین تحت شبکه

دوربین مداربسته

مزایای استفاده از سیستم دوربین مدار بسته چیست؟

ما برخی از مزایای اصلی استفاده از سیستم دوربین مدار بسته را می توان در محل کار و اقامت شما جمع آوری کرد.

یک سیستم مدار بسته (تلویزیون مدار بسته) امکان استفاده از دوربین فیلمبرداری برای نظارت بر فضای داخلی و خارجی یک خاصیت را فراهم می کند ، سیگنال را به یک مانیتور یا مجموعه ای از مانیتورها منتقل می کند.

هر روز بیشتر ما از مزایای سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته استفاده می کنیم. در بریتانیا اکنون تخمین زده می شود که تعداد دوربین ها برای هر نفر بیش از هر کشور دیگر در جهان است.

کمیسر پلیس متروپولیتن ، برنارد هوگان هاو ، استفاده از دوربین مداربسته را ترویج داد و گفت که دوربین ها باید توسط صاحبان خانه و مشاغل نصب شود تا به کارآگاهان در حل جنایات کمک کند.

نیاز به سیستم های مداربسته مسکونی و تجاری بیشتر از هر زمان دیگری است. با گزارش تعداد ناچیزی از افسران پلیس که در خیابان های ما گشت زنی می کنند ، کل جرایم ثبت شده 14٪ افزایش یافته است ، همانطور که توسط ایندیپندنت در سال 2018 گزارش شده است.

گذشته از مزیت آشکار توانایی نظارت بر محل کار ، در اینجا مزایای استفاده از سیستم دوربین مدار بسته در سال 2020 وجود دارد

تعیین فعالیت جنایی

این بزرگترین و شناخته شده ترین مزیت برای کسانی است که تصمیم می گیرند سیستم های دوربین مداربسته را به دارایی خود اضافه کنند. خارج از توانایی نظارت بر مکان شما ، دوربین های مداربسته یک عامل بازدارنده عالی برای سارقین است.

دقیقاً مانند دیدن یک سیستم هشدار نصب شده ، یک متجاوز که دوربین ها را می بیند ممکن است تصمیم بگیرد که جابجایی در جاهای دیگر راحت تر و ایمن تر است. جلوگیری از نفوذ بسیار بهتر از مقابله با آن پس از وقوع آن است.

“اکثر جنایتکاران بسیار بی نظم هستند ، و آنها در مورد آن فکر نمی کنند. دلیل بالا بودن دوربین ها دو برابر است. یکی این است که آن را از خطر دور کنیم. “

مطالعات نشان داده است که استفاده از دوربین مداربسته در پارکینگ ها منجر به کاهش 51 درصدی جرم شده است. در مناطق حمل و نقل عمومی 23 درصد کاهش در جرم و جنایت. و در محیط های عمومی ، 7٪ کاهش در جرم و جنایت. حتی کمترین رقم یعنی 7٪ نیز پیشرفت چشمگیری است.

گزارشی که توسط اداره آمار ملی در سال 2017 نوشته شده نشان می دهد که از هر 100 خانه 2 نفر قربانی سرقت شده اند ، با 40٪ حوادث در ساعات کار در حالی که اشغالگران از املاک خود دور هستند.

در همین گزارش ، 70٪ از سارقین از طریق درب ورودی به خانه ها دسترسی پیدا می کنند ، در حالی که 30٪ باقیمانده از پنجره ها به عنوان ورودی استفاده می کنند. بنابراین ، نشان دادن دوربین ها به سمت این مسیرهای ورودی بهترین و استراتژیک ترین مکان برای افزودن دستگاه دوربین مداربسته است.

نرخ های بیمه شده در خانه بهبود یافته

با جلوگیری از فعالیت مجرمانه ، سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته هزینه های بیمه خانه و دارایی شما را کاهش می دهد. شما کمتر هدف قرار می گیرید ، بنابراین خطر کاهش می یابد ، به این معنی که قیمت بیمه شما نیز کاهش می یابد.

“اگر شما قربانی سرقت شوید و خانه شما از امنیت کافی برخوردار نباشد ، ممکن است متوجه شوید که ارائه دهنده بیمه خانه شما می تواند ادعای شما را زیر سوال ببرد و از بازپرداخت خسارت شما خودداری کند.”

دوربین مداربسته علاوه بر اینکه هدف کمتری است ، شواهدی را در مورد ادعاهای بیمه ارائه می دهد که ممکن است در غیر این صورت نداشته باشید.

هرچه مدارک بیشتری برای حمایت از ادعای خود داشته باشید ، بهتر است ، و بدون شک شرایط پیرامون ادعای شما اثبات می شود.

درباره اینکه دوربین های امنیتی چگونه می توانند هزینه های بیمه خانه شما را بطور بالقوه کاهش دهند بیشتر بدانید.

صلح ذهنی

یک سیستم دوربین ، به ویژه در مناطقی که میزان جرم در آنها بالا است ، احساس امنیت و اطمینان بیشتری در افراد ایجاد می کند.

بسیاری از مدل های پیشرفته تر بی سیم هستند ، به این معنی که می توان آنها را از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود مشاهده و کنترل کرد.

این امکان را برای شما فراهم می کند تا با کلیک یک دکمه در محل خود شرکت کنید و بررسی کنید ، بنابراین امنیت خانه شما همیشه در دسترس است.

“مهمتر از همه ، شما از آنچه در این رویداد اتفاق افتاده است ، می گیرید: آنها چه چیزی را سرقت کردند؟ آیا آنها از چاقو استفاده کرده اند؟ شما همه اینها را می گیرید اما امروز بیشتر مرتبط است یک چهره است. این همان چیزی است که ما به آن نیاز داریم. “

این به عنوان یک پتو راحتی عمل می کند ، به شما آزادی می دهد که زندگی خود را ادامه دهید ، با اطمینان از اینکه دارایی شما تحت نظر است.

مقرون به صرفه

سیستم دوربین مدار بسته نوعی امنیت اقتصادی است. پس از نصب سیستم ، نگهداری آنها بسیار آسان بوده و به جبران خسارت کمی نیاز دارد.

از تمیز بودن دوربین های خود اطمینان حاصل کنید تا بهترین عملکرد را از سیستم خود بگیرید. به غیر از این ، سیستم های مداربسته برای سال ها محل های شما را ایمن نگه می دارند.

Broadsword خدمات تعمیر و نگهداری هر دستگاه امنیتی و همچنین تعمیرات دوربین مداربسته را ارائه می دهد. اگر به کمک نیاز دارید ، لطفاً با ما در اینجا تماس بگیرید.

آیا در مورد امنیت ملک خود نگران هستید؟

محافظت از خانه یا محل کار خود آنقدرها که فکر می کنید پیچیده و گران نیست. سیستم های امنیتی مدرن فقط برای شرکت های عظیم نیست.

با هزینه کم اولیه ، مجموعه ای متناسب با نیازهای شما خریداری می شود ، به محافظت از مردم کمک می کند و از سرقت یا خسارت هزینه بر جلوگیری می کند.

فهم این فناوری آسان ، استفاده از آن ساده و مقرون به صرفه است. منتظر نمانید تا بدترین اتفاق بیفتد. فکر کردن در آینده ، در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه و استرس شما می شود.

دوربین تحت شبکه برخلاف دوربین های آنالوگ که برای انتقالتصاویر به کابل ها نیاز دارند این اطلاعات را از طریق شیکه اینترنت جابجا می کنند

دوربین تحت شبکه این قابلیت را دارد تا صدا ی دو طرفه را از طریق شبکه جابجا نمایند. به نوعی دوربین مداربسته تحت شبکه این قابلیت را دارد تا مانند یک تلفت همراه عمل نماید.(به طور مثال مدیر مجموعه می تواند از طریق دوربین های آی پی با کارکنان ارتباط برقرار کند.)

استفاده از شبکه های اینترنتی از جمله وایفای و شبکه های موبایلی یکی از ویزگی های مهم دورین مداربسته تحت شبکه است.

هوش مصنوعی یکی ز مهم ترین ویزگی های دوربین تحت شبکه است . این ویژگی در برخی از موارد به کاربرکمک می کند تا برخی از فرایند های شناسایی را به کمک سیستم های هوشمند به انجام رساند.

انتقال داده ها در دوربین تحت شبکه از طریق پروتکل های WPA یا WPA2, TKIP یا  AES انجام میشود که این ویژگی باعث می شود تا این دوربین ها بتوانند امنیت بسیار خوبی را از طریق شبکه برای کاربران خود فراهم نمایند.

این دوربین ها انتقال برق و تصویر را تنها با یک کابل که از تکنولوژی Power over Ethernet  (PoE)  استفاده میکند به انجام می رساند.

معایب دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین های مداربسته تحت شبکه از قیمت بسیار زیادی نسبت به دوربین های آنالوگ و توربو اچ دی بهره میبرد. البته علت قیمت بالای این دوربین ها این موضوع است که این دوربین ها توانایی پردازش و ذخیره ی تصاویر را در خود دوربین دارند.

این دوربین ها (دوربین مداربسته تحت شبکه) این قابلیت را دارند تا علاوه بر انتقال تصاویر از طریق آی پی تصاویر را از طریق سرور های اختصاصی خود با قابلیتp2p   به نمایش گذارد.

دوربین تحت شبکه اطلاعات برروی شبکه عمومی جابجا میکند و برخلاف دوربین های توربو اچ دی که این تصاویر را از طریق کابل ها و شبکه ی خصوصی انتقال میدهد میتواند توسط هکر ها مورد حمله قرار بگیرد.

شما می توانید این دوربین ها را از نمایندگی هایک ویژن در ایران خریداری نمایید.

 

 

نقد کاربر
0 (0 رای)
ارسال یک نظر