ساعات اداری 10:00 الی 18:00
ایمیل Sales@it-novin.ir تماس دفتر 34440998-026

آموزش افزونه رنک مس

آموزش افزونه رنک مس

آموزش افزونه رنک مس

افزونه Rank Math

آموزش افزونه رنک مس (Rank Math) در این مقاله به آموزش رنک مث می پردازیم و قصد داریم نحوه استفاده از راه اندازی سریع افزونه Rank Math برای تنظیم برخی از قوانین سئو لازم در وب سایت شما را نشان دهیم. این قوانین و  تنظیمات برای عملکرد بهینه SEO ضروری است و راه اندازی سریع ، تنظیمات آن را به صورت مرحله به مرحله آسان می کند.

افزونه Rank math با امکانات زیادی که در اختیار کاربران وردپرس قرار می دهد توانست در سال ۲۰۲۰ رتبه اول افزونه سئو را از آن خود کند و اکنون یک رقیب جدی برای افرونه یواست حساب می شود.با آموزش افزونه Rankmath همراه ما باشید.

 

آموزش افزونه رنک مس

نصب افزونه رنک مس

هنگامی که Rank Math را برای اولین بار نصب می کنید ، روند راه اندازی به طور خودکار آغاز می شود زیرا ما می خواهیم تنظیمات اساسی در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. اما ، ما می توانیم فرآیند نصب این افزونه سئوی وردپرس را لغو کنیم و تنظیمات را به صورت دستی پیکربندی کنیم یا بعداً آن را شروع کنیم.

اگر هنگام نصب Rank Math از نصب کننده سریع استفاده نکردید ، می توانید با رفتن به تنظیمات WordPress> Rank Math> Dashboard> Setup Wizard Tab آن را دوباره اجرا کنید .

وقتی برگه را باز کردید ، مراحل راه اندازی شروع می شود.

در اینجا چند مورد وجود دارد که باید آن ها را دنبال کنید ، بنابراین اجازه دهید در آموزش افزونه رنک مث ابتدا آن ها را شرح دهیم.

اولین بخش جایی است که مراحل نصب را مشاهده می کنید. در هر مرحله ، Rank Math چند سوال اساسی را از شما می پرسد. براساس پاسخ های شما ، رنک مث تنظیمات سئو را پیکربندی می کند.

بخش بعدی انتخاب حالت است. همان طور که مشاهده می کنید ، این افزونه در حال حاضر از ۳ حالت پشتیبانی می کند.

آسان-پیشرفته-حالت سفارشی (فقط حرفه ای)

شما می توانید هر ۳ حالت را انتخاب کنید و حالت سفارشی در حال حاضر فقط به کاربران رنک مث پرو محدود می شود. در مورد مراحل آسان و پیشرفته ، آن ها کاملاً متفاوت نیستند. حالت پیشرفته مراحل بیشتری دارد که برای پیکربندی، تنظیمات پیشرفته اضافی دارد. ما می خواهیم در این آموزش رنک مث از تنظیمات در حالت پیشرفته استفاده کنیم ، سپس هر مرحله را بر اساس الگو که در حالت آسان یا پیشرفته نشان داده می شود ، ادامه می دهیم.

توجه داشته باشید:  شما می توانید حالت ها را هر زمان تغییر دهید ، بنابراین حتی اگر مطمئن نیستید که می توانید مراحل را در حالت پیشرفته دنبال کنید ، آن را انتخاب کنید. همیشه می توانید به حالت آسان بروید.

بخش بعدی آموزش Rankmath بررسی سازگاری است. افزونه Rank Math نسخه پرمیوم قبل از شروع مراحل نصب ، بررسی سازگاری را انجام می دهد تا در هنگام راه اندازی مشکلی ایجاد نشود. اگر مشکلی وجود نداشته باشد ، پیام را به صورت زیر مشاهده می کنید:

می توانید با کلیک بر روی دکمه ” بیشتر” آزمایشات انجام شده را ببینید. (برای یاد گیری سئو اینجا کلیک کن)

اگر Rank Math آن ها را پیدا کند همچنین می توانید هر افزونه مشکل سازی را در اینجا مشاهده کنید.

آخرین گزینه ای که مشاهده خواهید کرد دکمه Start Wizard است . برای دیدن راه اندازی سریع ، روی آن کلیک کنید.

این برگه به ​​شما امکان می دهد افزونه را در مورد وب سایت خود تعریف کنید. چه یک وبلاگ سرگرمی، یک فروشگاه آنلاین، یک وب سایت برای یک سازمان، یا هر چیز دیگری. بر اساس پاسخ شما، افزونه Rank Math کد مناسب را به وب سایت شما اضافه می کند تا گوکل نیز این موضوع را در مورد وب سایت شما درک کند. این ها همه گزینه هایی است که در زیر این گزینه مشاهده خواهید کرد.