ساعات اداری 10:00 الی 18:00
ایمیل Sales@it-novin.ir تماس دفتر 34440998-026

آموزش تولید محتوا

آموزش تولید محتوا

آموزش تولید محتوا بهترین بخش موضوعات سئو می باشد که محتوا ابزاری برای پیام و انتقال پیام است

تولید محتوای دیجیتال به راحتی محتوا را به چند نوع محتوای دیداری و شنیداری تقسیم و شروع به تولید محتوا می کنیم و انتظار داریم جذاب ترین نتیجه را بگیریم. تصور کنید تولید محتوا یک رشته دانشگاهی باشد و باید برایش کنکور بدهیم. چه دیدگاه های متفاوتی  در مورد تولید محتوا به وجود می آید. کارشناس تولید محتوا برای برخی اهمیت بالایی دارن.

افراد تفکرات مختلفی راجب تولید محتوا دارند به طور مثال فردی تمام خوشبختی و آینده خود را در رشته آموزش تولید محتوا دیجیتال در نظر دارد و فرد دیگری فقط برای فرار از خدمت سربازی و یا داشتن تحصیلات وارد این رشته می شود. شاید عنوان رشته تحصیلی و شغلی یکسانی داشته باشند، اما آرزوها و اهدافشان زمین تا آسمان باهم فرق دارد. پس ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید.

باید بدانیم محتوا چیست و چه کاربردی دارد!

قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید باید درک کلی از محتوا داشته باشید. لازم است بدانید محتوا چه کاربردی دارد یا اصلا به چه محتوایی اثر بخش می گویند. شاید با خودتان بگویید که چه فایده برای من که می خواهم تولید محتوا کنم دارد! دوست من باور کن وقتی مفاهیم را دقیق بدانی می توانی بهترین محتواها را برای مخاطب خودت تولید کنی.

ارائه لیستی از رقبا برای مشاهده و مطالعه آن ها

 

تعداد بسیار کمی از نویسندگان محتوا دست به تولید و انتشار محتوایی می زنند که از درستی آن با خبر نیستند و یا این که در مورد میزان اعتبار و کیفیت منبع آن اطلاعی ندارد.

امیر قمصری در یک کلاسی در آموزش سئو مشهد خود بیان کرد که به جای آن که نویسندگان و تولید کنندگان محتوا بیشتر وقت خود را صرف انتشار محتوای بی کیفیت و نادرست کنند، باید به مطالعه و تحقیق در رابطه با دیگر رقبا و مطالبی که منتشر می کنند بپردازند. بهترین بخش این کار این است که می توانید لیست رقبا به همراه نقاط قوت و ضعف آن ها را در اختیار افراد تازه کار در تولید محتوا قرار دهید تا آگاهی آن ها را افزایش دهید.

برای مثال فردی را برای تهیه لیستی از ده رقیب و نویسنده برتر در زمینه کسب و کار خود منصوب کنید. از او بخواهید که نویسندگانی که مطالب آن ها بیشتر مورد توجه است را شناسایی کرده و دلایل آن را مشخص کند. این نویسندگان می توانند افرادی باشند که مطالبی در سایت های رقیب منتشر می کنند و یا خود به صورت مستقل در شبکه های اجتماعی و پادکست ها دست به انتشار مطلب می زنند. همچنین از نویسندگان خود بخواهید که مطالب رقبای شما را مورد مطالعه قرار دهند و آن ها را دنبال کنند تا متوجه شوند که برای تولید یک محتوای با ارزش در زمینه کسب و کار خود دقیقا باید به چه نکاتی توجه کنند.

در نهایت، نویسندگان محتوا باید به ارزش ها و ویژگی ها توجه کنند تا بتوانند با انتشار مطالب باکیفیت و معتبر، شما را در عرصه رقابت نگه دارند و در نهایت پیروز کنند. همچنین باید یک تولیدکننده محتوا به نکات ارزشمندی که از سوی رقبا نادیده گرفته شده است، توجه کند و برای برتری بر آن ها در تولید محتوا به کار بگیرد.

سئو چه اهمیتی در تولید محتوا دارد:

یکی از فاکتور های بسیار مهم در سئو تولید محتوا است.

البته طبق تحقیقات به نظر می آید بک لینک همچنان فاکتور ۱# گوگل برای رتبه بندی سایت است.

اما تجربیات موضوعی جدا از آموزش های ارائه شده است.

تاثیرگذاری محتوا در سئو سایت که حدود ۳۰% می باشد. پس لطفا دقت خود را در این قسمت افزایش دهید.

طبق تجربیات ما حتی بک لینک هم بدون تولید محتوا نمی تواند ترافیک خوبی برایتان جذب کند.

این موضوع را در نظر بگیرید که بدون وجود محتوا، برای کدام مطلبتان می توانید بک لینک بسازید؟

بنابراین تولید محتوا برای سئو سایت همچنان یک فاکتور بسیار مهم است.

چگونه برای سایت محتوای حرفه ای بر اساس اصول سئو تولید کنم؟

 1. باید الگوریتم های گوگل را بشناسید.
 2. باید با نحوه کارکرد الگوریتم های رتبه بندی محتوا آشنا شوید.
 3. با تجربه های مکرر با ترفند های تولید محتوا حرفه ای آشنا شوید.
 4. از افزونه های کمک کننده سئو استفاده کنید.
 5. کلمات کلیدی مناسب و هم پوشانی شده را در محتوای خود بگنجانید.
 6. عنوان مناسب و متقاعد کننده برای مقاله خودتان انتخاب کنید.
 7. توضیحات متا یا description مناسب با پوشش کلمات کلیدی مترادف را انتخاب کنید.
 8. از محتوای تصویری (ترجیحا یونیک unique-به معنای یکتا) در محتوا استفاده کنید.
 9. از محتوای ویدئویی در محتوای خود استفاده کنید.
 10. از مثال ها برای ملموس تر شدن محتوا استفاده کنید.
 11. از لینک سازی داخلی برای اتصال مطالب کمک کننده به یکدیگر استفاده کنید

آیا می توان تولید محتوا را بصورت رایگان یاد گرفت؟

بله.اما یادگیری رایگان مدت زمان حرفه ای شدنتان را بسیار بیشتر خواهد کرد.لذا بهتر است چنانچه میخواهید رایگان تولید محتوا را یاد بگیرید، مدتی در قالب کارآموزی با نظارت متخصص این فرآیند را طی کنید.