ساعات اداری 10:00 الی 18:00
ایمیل Sales@it-novin.ir تماس دفتر 34440998-026

آموزش طراحی سایت وردپرس

وردپرس چیست

وردپرس

 

وردپرس چیست. وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا هستش که تونسته در بین رقبا خودش محبوب تر و کاربردی تر عمل کنه و هر شخصی با هر دانش اندکی که داره بتونه یک سایت کامل به راحتی اجرا کنه.

وردپرس یک ابزاریه که میتونه یک سایت درست کنه و پشتیبانی سایت به عهذه بگیره. با وردپرس میتونید توی هر زمینه شغلی وبسایت دلخواه خودتون داشته باشید.

مزایا وردپرس چیست

۱ . سادگی و راحتی کار با وردپرس

۲ . ساده بودن بهینه سازی وردپرس برای موتور های جستجو گر (برای اموزش سئو اینجا کلیک کن)

۳ . تمیز و مرتب بودن ساختار ظاهری کار

۴ . بارگزاری سریع تر وب سایت

۵ . ایجاد استفاده نقشه سایت در XML

۶ . مدیریت ساده صفحه و رابط کاربری آسان

۷ . تولید راحت محتوا (برای آموزش تولید محتوا اینجا کلیک کن)

۸ . کم هزینه بودن طراحی با وردپرس

۹ . شخصی سازی راحت

۱۰ . امنیت بالا

 

مراحل شروع وردپرس

 

۱ . اسم دامنه

دامنه یا Domain به ادرس یا نشانی سایت گفته میشه که سایت شمارا به این اسم سرچ و جستجو میکنند پس دامنه شما نقش مهمی در کسب کار شما دارد. بخاطر اینکه افرادی که به دنبال شما میگردند راحت تر شمارا پیدا کنند پس در انتخاب اسم دامنه خود دقت کنید که اسم دامنه مربوط به کسب و کار شما باشد.

برای خرید دامنه اگه سایتی مدنظر ندارید میتونید از سایت هاست ایران استفاده کنید.

۲ . خرید هاست

وردپرس

هاست نقش مهمی در سایت شما داره بخاطر اینکه اگه هاست مورد نظر شما سرعت پردازش پایینی داشته باشه سایت شما کند تر عمل میکنه و باعث خرابی سایت شما میشه. حتما از هر سایتی که برای خرید هاست مراجعه میکنید دقت کنید که سایت معتبر باشه و پشتیبانی خوب و سریع به شما ارائه بده بخاطر اینکه وقتی هاست شما به مشکل فنی برخورد زود پشتیبان سایت اطلاع بدید تا سایت شما به سرعت درست بشه.

برای خرید هاست اگه سایتی مدنظر ندارید میتونید از سایت هاست ایران استفاده کنید.

۳ . خرید قالب مناست

وردپرس

قالب یا پوسته مناسب سایت مهم ترین بخش برای جذب مشتری هستش قالب سایت مثل ویترین یک مغازه عمل میکنه که هرچقدر زببا تر باشه مشتری های بیشتری به خودش جذب میکنه و باعث میشه موج اعتمادی بین کاربران سایت شما ایجاد بشه. پس در انتخاب قالب مناسب برای سایت خودتون با دقت به قالب ها توجه کنید تا قالب مناست برای سایت خودتون پیدا کنید.

قالب های رابط کابری مختلفی دارند که برای یک سایت فروشگاهی حتما باید یک قالب فروشگاهی خریداری کنید و برای طراحی کردن سایت های شرکتی حتما باید قالب های شرکتی متناسب با شرکت خودتون اجرا کنید.

برای خرید قالب اگه سایتی مدنظر ندارید میتونید از سایت ژاکت استفاده کنید.

نصب وردپرس

خب برای نصب وردپرس ابتدا به سایتی که هاست خریداری کرده اید یروید در بخش هاست های خریداری شده هاست مورد نظر خودتون انتخاب کنید و به بخش مدیریت سرویس بروید و به بخش کنترل پنل سایت وارد شوید. بعد از وارد شدن به بخش files بروید و گزینه file manager را انتخاب کنید.

حالا به بخش file manager وارد شده اید جال در منو فولدر public_html را پیدا کنید. حال باید فیل وردپرس با پسوند zip از سایت وردپرس دانلود کنید. بعد از دانلود فایل زیپ وردپرس در فولدر public_html گزینه upload انتخاب کنید و بعد از انتخاب فایل وردرپرس و اپلود ان در فولدر public_html بر روی فایل زیپ وردپرس کلید کنید. گزینه Extract را کلید کنید تا فایل مورد نظر Extract بشود حال بعد از این کار آدرس سایت مورد نظر با پسوند name.site/wp-admin وارد کنید حال مشخصات لازمه پر کنید و به پنل وردپرس وارد شوید.

 

برای آموزش بیشتر به صفحه آموزش پنل مدیریت ما مراجعه کنید.