ساعات اداری 10:00 الی 18:00
ایمیل Sales@it-novin.ir تماس دفتر 34440998-026

آموزش نصب وردپرس

آموزش نصب وردپرس

برای نصب وردپرس ابتدا همراه با تصویر زیر برای آپلود فایل‌ وردپرس به بخش File Manager بروید.

آموزش نصب وردپرس

 

سپس در تصویر زیر در نمودار درختی سمت چپ صفحه بر روی پوشه public_html کلیک کنید و گزینه Uploads را بزنید.

آموزش نصب وردپرس

 

حالا باید آخرین ورژن وردپرسی را که در مرحله قبل دانلود کرده‌اید را در این قسمت Uploads نمایید.

(برای دانلود اخرین ورژن وردپرس اینجا کلیک کنید)

بعد Uploads نیاز هستش که آن را از حالت فشرده Extract نمایید. به همین خاطر مطابق تصویر زیر روی فایل آخرین ورژن وردپرس که بر روی هاست آپلود کردید و دارای فرمت zip است راست کلیک نمایید و گزینه Extract را بزنید.

آموزش نصب وردپرس

 

بعد از خارج شدن فایل zip از حالت فشرده پوشه‌ای با نام wordpress ساخته  میشود. وارد این پوشه شوید و مطابق تصویر زیر، تمامیه فایل‌های موجود در آن را با زدن گزینه Select All انتخاب کنید. سپس در مونوی بالا بر روی گزینه Move کلیک بکنید.

آموزش نصب وردپرس

 

حالا پنجره‌ای مثل تصویری که در زیر می‌بینید برای شما باز خواهد میشود. در این صفحه مسیر را بر روی /public_html قرار دهید و بر روی گزینه Move Files کلیک نمایید تا تمامی فایل‌های پوشه wordpress به پوشه public_html منتقل شود.

آموزش نصب وردپرس

بدین صورت شما توانستید تمامی فایلهای وردپرس رو برای هاستتان بارگذاری کنید.

ساخت پایگاه داده (دیتابیس)

 

سومین مرحله در آموزش نصب وردپرس روی Cpanel ساخت پایگاه داده (دیتابیس) است.

برای ساخت دیتابیس مطابق تصویر زیر، به قسمت MySQL® Database Wizard در هاست سی پنل خود بروید.

آموزش نصب وردپرس

 

سپس مطابق تصویر زیر، باید یک اسم دلخواه برای دیتابیس خود انتخاب کنید و دکمه Next Step را کلیک کنید. توجه داشته باشید که این نام حداکثر باید دارای ۵۴ کاراکتر باشد.

آموزش نصب وردپرس

 

در صفحه بعدی همانند آنچه که در تصویر زیر مشاهده میکنید باید برای خود یک نام کاربری و رمز عبور قوی انتخاب کنید.

این رمز عبور بهتر است که حاوی کلمات کوچک و بزرگ انگلیسی و دارای اعلام نگارشی مانند نقطه و … باشد. البته شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Password Generator به طور خودکار و تصادفی یک پسورد ایجاد نمایید. سپس بعد از انتخاب نام کاربری و رمز عبور بر روی دکمه Create User کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس

 

در نهایت مطابق تصویر زیر گزینه ALL PRIVILEGES را انتخاب کرده و دکمه Next Step را کلیک کنید تا دیتابیس شما به طور کامل ساخته شود.

آموزش نصب وردپرس

 

حالا بعد از ساخت دیتابیس باید تنظیمات پیکربندی‌ های مربوط به نصب وردپرس به روی هاست خود اجرا کنید که در بخش بعدی این مبحث را به طور کامل به شما آموزش داده میشود.

 

انجام پیکربندی‌های مربوط به راه اندازی وردپرس روی سی پنل

آخرین مرحله آموزش نصب وردپرس روی Cpanel راه اندازی وردپرس روی هاست سی پنل هستش.

برای انجام اینکار آدرس سایتتان را در مرورگر وارد کنید. سپس با صفحه مطابق تصویر زیر روبه رو خواهید شد که از شما می‌خواهد زبان پیشخوان وردپرسی که بر روی سایتتان نصب می‌شود را انتخاب نمایید.

اگر زبان سایتتان فارسی است و می‌خواهید نسخه نصبی وردپرس برای شما راست‌چین باشد، زبان فارسی را انتخاب کنید و سپس دکمه ادامه را بزنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی سایت

 

سپس مثل شکل زیر، برای انجام ادامه مراحل راه اندازی وردپرس روی سی پنل در صفحه جدید بر روی دکمه بزن بریم! کلیک نمایید.

آموزش نصب وردپرس بر روی سایت

 

حالا با صفحه‌ای مطابق شکل زیر روبه رو خواهید شد که از شما می‌خواهد اطلاعات مربوط به دیتابیس خود را وارد کنید. در این قسمت نام پایگاه‌داده (دیتابیس)، نام کاربری و رمز عبوری که در مرحله سوم انتخاب کردید را وارد نمایید و دکمه فرستادن را بزنید.

میزبان پایگاه داده بر روی همان localhost بگذارید باقی بماند. اما توصیه می‌کنیم برای افزایش امنیت سایتتان پیشوند جداول را به دلخواه خود تغییر دهید. برای مثال itnovinwp_.

آموزش نصب وردپرس بر روی سایت

 

درنهایت مطابق شکل زیر، باید اطلاعات مربوط به سایتتان را وارد کنید و دکمه راه اندازی وردپرس را بزنید.

ضمنا از آنجایی که هنوز محتوایی در سایت شما قرار نگرفته است به شما توصیه می‌کنیم برای بهبود سئو سایتتان، تیک گزینه نمایش به موتورهای جستجو را فعال نمایید تا سایت شما در موتورهای جستجو ذخیره یا اصطلاحا ایندکس نشود. سپس بعد از تمام شدن طراحی ساییتان و قرار گرفتن محتوا، می‌توانید به بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس رفته و در زیر منو خواندن این تیک را بردارید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

آموزش نصب وردپرس بر روی سایت

 

برای آموزش تولید محتوا اینجا را کلیک کنید.